Itt az építészeti projektekben használatos digitális ábrázolás következő generációja, az épületinformáció modellezés (BIM). A Guardian az Európában forgalmazott összes termékéhez BIM állományokat készített, így igyekezvén megfelelni a változó piaci igényeknek.
“Mivel az építészeti projektek tervezésében és létrehozásában alkalmazott módszerek változóban vannak” – mondja Volodymyr Shkurenko, az európai értékesítési csatorna és piaci szegmens felelős igazgatója, “egyre nagyobb az igény arra, hogy a projekt kiírása során az üvegtípusok választását és kiírását BIM állományok is támogassák”. Ezért, mindennél fontosabb, hogy élen járjunk az új, innovatív eljárások bevezetése terén, mert csak így leszünk képesek megfelelő termékeket kínálni, és a projekt tervezésétől a tényleges megvalósításig kellő támogatást nyújtani a tervezőknek.
A Guardian BIM állományainak segítségével az üveget vagy egyszerűen kész anyagként, vagy egy-, két- illetve három rétegű üvegezésként lehet a kiírásba felvenni; az utóbbi esetben az adatok változtatásával részletesebb kiírás készíthető további feldolgozott üvegtípusok – pl. ragasztott vagy hőkezelt üveg – meghatározásával.
A legfontosabb építészeti üvegtermékek le lettek modellezve, a feszültségmentes Float üvegtől a ragasztott üvegeken keresztül a SunGuard® és ClimaGuard® bevonatos üvegekig. Egyéb, dekorációs célra szolgáló termékek, így pl. a SatinDeco® modellezése is megtörtént.
BIM állományaink kivétel nélkül elérhetők Revit és IFC formátumban is, melyek jelenleg a vezető BIM projekt-kezelő rendszerek.
Elkészítettünk egy rövid bemutató videót, amelyben elmagyarázzuk a Guardian üvegtermékekre vonatkozó BIM állományok használatát. Ennek segítségével az építészek, tervezők és egyéb BIM szakemberek is könnyebben megérthetik, hogyan működnek állományaink BIM környezetben.
Szeretne többet tudni a témáról? Látogasson el IDE